+420 775 553 260 po-čt 7-15:30, pá 7-15:00

Kategorie

Jak vypadá vhodná klec pro křečíka, křečka nebo myšku

svět chovatelů.cz (https://www.svetchovatelu.cz/)

Spousta začínajících chovatelů se s tím jistě již setkala. Chcete si pořídit domácího mazlíčka, zajistit mu vhodné prostory k bydlení, postarat se o to aby měl potřebnou stravu a pokud možno tak i dostatek pohybu. Sednete si za počítač a začnete hledat. Jenomže kde začít? Internet v dnešní době doslova přetéká množstvím informací, které jsou kolikrát i protichůdné. Člověk, který se v dané tématice úplně nevyzná si pak může připadat poněkud bezradně. A přesně proto jsme se pro Vás rozhodli sepsat tento článek, abychom Vám ušetřili čas při hledání. 

Vybrali jsme pro Vás čtyři klece, které jsou z našeho pohledu vhodné pro chov těch nejmenších hlodavců. Tedy křečíků a myšek. Hlavním kritériem pro výběr správné klece je, kromě rozměrů klece samotné i vnitřní rozteč mezi drátky klece. Jinak řečeno, chcete aby vámi vybraný hlodavec měl dostatek prostoru pro život, ale zároveň nechcete, aby se Vám bez vašeho vědomí z klece utekl.

Klec Gino mini mouse by se dala považovat za startovací klec pro chov drobných hlodavců. Řadíme ji mezi malé klece, což má však svoji výhodu v tom, že se vejde i do menších pokojíčků, kde Vám nezabere tolik místa jako klece větší. Díky malé rozteči mezi dráty (6mm) je pak vhodná zejména pro džungarské křečíky, campbellovi křečíky, roborovského křečíky a malé myšky. Velkou výhodou této klece je, že je již vybavená a tudíž stačí dokoupit pouze podestýlku, napáječku, něco dobrého na zub a nový nájemník se může nastěhovat. Součástí výbavy klece je plastový domečekplastový kolotočplastová miska plastový žebřík. V kleci dále nalezneme i plastová patro. Klec disponuje jedněmi přístupovými dvířky (ze shora) což je pro takto malou klec naprosto dostačující. 


Klec Gino

Technické parametry:
 • Rozměry klece: 42 x 29 x 23 cm
 • Vnitřní rozteč drátů: 6 mm
 • Barva drátů: černá
Klec Tommy Mouse se naopak řadí mezi ty velké klece, které Vám přeci jen zaberou nějaké to místo ve vaší domácnosti. Ptáte-li se: ,,Jak velkou klec pro dva křečíky je potřeba"? Pak je naší odpovědí: ,,Asi tak velkou, jako je Tommy Mouse". Obzvláště, pokud je chcete chovat v páru, anebo ve větší skupině. V takovém případě však doporučujeme dokoupit ještě nějaké další vybavení. Minimálně travní hnízdo, anebo travní tunel zajisté najdou své uplatnění, zejména u početnějších skupinek hlodavců. Tato klec je díky svým rozměrům vhodná i pro chov křečka zlatého (syrského). Součástí klece je plastový domečekplastový kolotoč plastová mistička. Dále pak dřevěné patro dřevěný můstek. Nedílnou součástí by měla být i kvalitní podestýlkanapáječka a případně i další mistička. Klec disponuje dvojími přístupovými dvířky pro jednoduchou údržbu a lepší kontakt se zvířátky.


Tommi MouseTechnické parametry:
 • Rozměry klece: 80 x 47 x 30cm
 • Vnitřní rozteč drátů: necelých 7 mm
 • Barva drátů: černá 
 • Barva dna: černá 
Klec Labyrint Plus řadíme mezi středně velké klece s o něco většími roztečemi mezi drátky (9mm). Z tohoto pohledu je vhodná spíše pro křečky, větší křečíky a větší myšky. Malá myška, anebo třeba křečík Roborovského by již mohli skrze mříže uniknout. Výhodou této klece jsou zábavné plastové prolézačky (potrubí), které vybíhají až nad její úroveň a spolehlivě tak zaženou nudu v kleci. Jedná se o poměrně originální prvek, který váš malý kamarád dozajisté ocení (a Vy s ním, až jej budete při jeho dovádění pozorovat). Dále je součástí plastový domečekplastová miska plastový kolotoč. Zbývá tedy dokoupit už jen podestýlku, napáječku, něco dobrého na zub a nový nájemník se může nastěhovat. ???? Klec disponuje jedněmi přístupovými dvířky (z přední strany).


Klec labyrint


Technické parametry:
 • Rozměry: 50 x 33 x 39 cm
 • Vnitřní rozteč drátů: 9 mm
 • Barva drátů: černá
 • Barva dna: tmavě červená/vínová

A náš tajný tip na závěr...

Klec AQUALAND 2 kombinuje přednosti skleněného akvária a klece. Řadíme ji mezi středně velké klece s většími roztečemi mezi drátky (10mm). Díky skleněnému dnu budete mít přehled o všem, co se v kleci děje. Na rozdíl od plastových vaniček se zde předejde jejich možnému rozkousání a následnému útěku chovaného hlodavce. Tato klec je tak vhodná zejména pro chovatele pískomilů, ale své uplatnění najde například i pro chov větších křečků. Pokud byste ji chtěli využít například pro chov myšek, tak je potřeba zohlednit danou rozteč mezi drátky, která zejména u menších jedinců může být již poměrně riziková. Součástí klece je plastový domečekplastový kolotočplastová miskadva dřevěné můstky dvě dřevěná patra. Je zde však dostatek prostoru pro dokoupení například prolézačky, anebo třeba houpačky. Klec má dvoje přístupová dvířka (jedny ze předu a jedny nahoře) pro snadný přístup k chovaným hlodavcům.


Aqualand


 • Rozměry: 59 x 38 x 47 cm
 • Výška skleněné části: 18 cm
 • Rozteč drátů: 10 mm
 • Barva drátů: černá

© 2021 SvětChovatelů.cz, Všechna práva vyhrazena